Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Boekpresentatie ‘Het verdriet van de Rif’

oktober 5, 2019 @ 3:00 pm - 4:30 pm

Free

Uitgeverij Jurgen Maas en Sietske de Boer nodigen u van van harte uit voor de presentatie van Het verdriet van de Rif. Kroniek van een langverwachte opstand.

Het boek ligt vanaf 4 oktober in de betere boekhandel.

Programma
Inloop 14.45 – 15.05 uur: Muziek en zang door Homad Lajlufi.

15.05 – 15.10 uur: opening door uitgever Jurgen Maas.

15.10 – 15.20 uur: presentatie Sietske de Boer

15.20 – 15.30 uur: Paolo De Mas

15.30– 15.40 uur: Saïd Bouddouft

15.40 – 15.45 uur: Muzikaal intermezzo door Homad Lajlufi

15.45 – 16.10 uur: uitreiking eerste exemplaren van het boek door Sietske aan:

• Farida Houdoe, onvermoeibare organisator van manifestaties t.b.v. de Hirak en zus van Hirak-gevangene Abdelillah Houdoe.
• Noureddine Adherbal, burgerjournalist op FB Imazighen in de Diaspora, versloeg de rechtszaken tegen de Hirak-leiders in Casablanca meestal nog dezelfde dag.
• Naoual Boujibar, meelezer van het boek.
• Saïd Bouddouft, meelezer van het boek.

16.10 – 16.30 uur: Muziek door Homad Lajlufi, thee, gelegenheid het boek te kopen en te laten signeren.

In Het verdriet van de Rif beschrijft Sietske de Boer de volksopstand tegen onrecht, achterstelling van de regio en grootschalige corruptie. Het protest begon in Al Hoceima in oktober 2016 na de gruwelijke dood van visverkoper Mohsin Fikri, en groeide al snel uit tot de vreedzame beweging Hirak onder leiding van Nasser Zefzafi. De oorzaken van het verdriet liggen in de tumultueuze en met bloed geschreven geschiedenis van de Rif, in het noorden van Marokko. Voor een beter begrip van de regio én het Europese koloniale verleden duikt Sietske de Boer in de geschiedenis vanaf 1900, zoals de gifgasbombardementen in de jaren twintig, het kortstondige bestaan van de Rif-Republiek onder leiding van Abdelkrim El-Khattabi, de harde repressie eind jaren vijftig en de jaren van lood onder Hassan II.

Nederlandse en Belgische Riffijnen laten al meteen na de eerste grote demonstraties in Al Hoceima van zich horen. Ook zij komen aan bod in deze kroniek van een langverwachte opstand, waarvan de leiders inmiddels een zware gevangenisstraf uitzitten.

Gegevens

Datum:
oktober 5, 2019
Tijd:
3:00 pm - 4:30 pm
Kosten:
Free
Site:
https://www.facebook.com/events/735765793513329/?active_tab=about

Locatie

De Nieuwe Boekhandel
Bos en Lommerweg 227
Amsterdam, 1055DT Nederland
+ Google Maps
Telefoon
020 486 7722
Bekijk de site van Locatie